Superintensywny, indywidualny kurs języka hiszpańskiego dla dzieci "Pienso, juego y hablo español" („Myślę, bawię się i mówię po hiszpańsku”)

Oryginalny, autorski, superintensywny kurs dla dzieci. Dziecko kilka razy w tygodniu przebywa po kilka godzin dziennie ze swoją nauczycielką – rodowitą użytkowniczką języka hiszpańskiego (nativo, native speaker). Pozwala to na zapoznanie się z językiem hiszpańskim i posługiwanie się nim w najróżniejszych codziennych sytuacjach.
Początkowo dziecko słyszy wyrazy i zwroty, ale ich nie rozumie. Stopniowo zaczyna odgadywać znaczenie poznawanych dźwięków i po pewnym czasie okazuje się, że dźwięki, słowa oraz struktury zdaniowe są mu znane. Poprzez gry, zabawy i piosenki poznaje z kontekstu znaczenie wcześniej opanowanych dźwięków i uczy się właściwego zastosowania wyrazów i zwrotów. Od mniej więcej pierwszej klasy szkoły podstawowej zabawa jest łączona z nauką czytania i pisania po hiszpańsku.
W celu lepszego przyswojenia języka dziecko odrabia także „pracę domową”, słuchając przed zaśnięciem lub w trakcie zabaw nagranego materiału leksykalnego (słówka, zwroty), piosenek lub bajek, które wysyłamy Rodzicom drogą mailową.

Głównym celem kursu Pienso, juego y hablo español jest:

• rozwijanie umiejętności jak najlepszej komunikacji w języku hiszpańskim (L2) na poziomie zbliżonym do języka ojczystego (L1);
  • wykształcenie słuchu fonematycznego i muzycznego, które warunkują osiągnięcie prawidłowego rozwoju mowy dziecka, odróżniania akcentu, rytmu, intonacji oraz opanowanie umiejętności pisania i czytania;
  • przyswojenie przez małego Słuchacza nowego słownictwa i zwrotów poprzez interakcję językową;
  • zwrócenie uwagi dziecka na istnienie innych języków, którymi posługują się ludzie, oraz zaszczepienie otwartości i tolerancji kulturowej.

Zapraszamy na pierwsze, niezobowiązujące zajęcia.